Kraków. Nowa energia – książka Łukasza Gibały, lidera LA

Aktualności
05.07.2017

„O tym, że lepszy Kraków jest możliwy” – tak na pytanie, o czym jest „Kraków. Nowa energia” odpowiada autor książki, Łukasz Gibała. Od dzisiaj publikacja jest już dostępna w księgarniach.
W pierwszych dniach lipca na księgarniane półki trafiła książka Łukasza Gibały, lidera i założyciela stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa. Książka – oczywiście – poświęcona tematyce miejskiej. Autor dowodzi w niej, że za pomocą prostych i wcale nie kosztownych rozwiązań nasze miasto może się stać znacznie bardziej wygodne, zielone, czyste i przyjazne mieszkańcom. Dlaczego Gibała napisał książkę? – Napisałem ją z oburzenia. Oburza mnie to, że wciąż słyszymy: „nie da się”, „pieniędzy jest za mało”, „ są ograniczenia”. Te nieprawdy w ciągu ostatnich lat były tak często powtarzane, że wielu z nas przyjęło je za pewnik. Sami zaczęliśmy wierzyć w to, że nie może być inaczej. A możliwe jest znacznie więcej, niż przyzwyczajono nas myśleć, że jest możliwe. Potrzebna jest do tego tylko energia. Nowa energia – mówi Łukasz Gibała.
W książce „Kraków. Nowa energia” autor – opisując przykłady z wielu miast w Polsce i na świecie – udowadnia, że Kraków może stać się lepszym miejscem do życia. Mediolan, Londyn, Bogota, ale też Łódź, Poznań czy Słupsk – to tylko niektóre z miast, których nazwy pojawiają się w książce. Wprowadzone w nich rozwiązania są w prosty i obrazowy sposób opisane, a nierzadko także zilustrowane zdjęciami. „Kraków. Nowa energia” jest dostępna w sprzedaży zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Będzie można ją również otrzymać od autora bezpłatnie na spotkaniach w Krakowie, w wybranych miejscach i terminach. Więcej o książce Łukasza Gibały oraz o spotkaniach z autorem można przeczytać tutaj.