Co robimy

Aktualności
Drużyna ekspertów Gibały: Alicja Szczepańska
03.07.2018

Łukasz Gibała przedstawił kolejną ekspertkę, z którą zamierza współrządzić w razie wygranych wyborów. Jeśli Gibała zostanie prezydentem Krakowa, obowiązki Pełnomocniczki ds. Równego Traktowania powierzy Alicji Szczepańskiej.

Aktualności
Gibała prezentuje swoją drużynę ekspertów
25.06.2018

Łukasz Gibała, lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa, który ogłosił start w wyborach na prezydenta miasta, rozpoczął prezentację drużyny ekspertów, z którą zamierza współrządzić Krakowem.

Aktualności
Gibała rzuca wyzwanie Majchrowskiemu
14.06.2018

Łukasz Gibała zadeklarował, że wpłaci 10 tys. złotych na wybrany przez Jacka Majchrowskiego cel charytatywny, o ile prezydent zdoła zaparkować swoją limuzyną na jednym z absurdalnie wyznaczonych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.

Aktualności
95 pieców węglowych wciąż działa w miejskich budynkach
28.05.2018
Aktualności
NIE! dla opłaty targowej w Krakowie. Logiczna Alternatywa na ratunek kupcom
15.05.2018

Złożyliśmy w Magistracie podpisy pod projektem obywatelskiej uchwały o likwidacji opłaty targowej. Jej celem jest zmniejszenie obciążeń nakładanych przez władze miasta na drobnych kupców.

Aktualności
Testujemy wypożyczalnię skuterów elektrycznych
09.05.2018

Zaciekawieni kolejnym alternatywnym środkiem komunikacji w Krakowie postanowiliśmy przetestować wypożyczalnię skuterów elektrycznych na minuty. Czy ekologia i możliwość uniknięcia korków to jedyne zalety? A może w systemie kryją się jakieś wady?

Fort Bronowice dla Krakowian - Podpisz petycję
Aktualności
Odzyskajmy fort Bronowice! Apel do Jacka Majchrowskiego
18.01.2018

Logiczna Alternatywa dla Krakowa uruchomiła stronę internetową z petycją do prezydenta. Domaga się w niej pilnego wykupu 3-hektarowej działki.

Aktualności
„Otwarte dane” po krakowsku
22.12.2017

Po trzech latach od podjęcia uchwały przez Radnych Miasta Krakowa to wciąż tylko plan na papierze.

Aktualności
Droga dla Krakowskiej Akademii za pieniądze Krakowian?
07.12.2017

Wydawanie pieniędzy z podatków Krakowian na dojazd do uczelni związanej z prezydentem miasta oburzyło stowarzyszenie Logiczna Alternatywa dla Krakowa.

Aktualności
Najwyższa Izba Kontroli zajmie się „tramwajowymi” planami ZIKiT-u?
09.11.2017

ZIKiT planuje oddać krakowskie torowiska tramwajowe w ręce prywatnej firmy na 20 lat. Naszym zdaniem to niegospodarność, dlatego dzisiaj wysłaliśmy do NIK pismo z prośbą o niezwłoczne działania w tej sprawie.

Przyjdź i bezpłatnie zaczipuj swojego psa!
19-21 kwietnia 2018 roku

Bądź pewny, że Twój pupil jest bezpieczny!

Dowiedz się więcej